close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej
 • Aktualności

  Sekcja zawiera informacje o bieżącej działalności Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze.

  Polonia w WB

  Tu uzyskasz wszystkie informacje o Polonii w Wielkiej Brytanii: listę organizacji polonijnych i najnowsze informacje o ich działalności.

  Konsulat

  Sekcja prezentuje informacje o Kierownictwie i strukturze Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze. Tutaj znajdziesz też informacje o polskich placówkach w WB.

  Informacje konsularne

  Tu znajdziesz informacje konsularne, przepisy prawne, ostrzeżenia i porady. Dowiesz się też jak wystąpić o paszport.

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 grudnia 2016

  Dnia 13 listopada 2016 r. Konsul Generalny RP w Manchesterze Leszek Rowicki wziął udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Niepodległości w Domu Polskim „Orzeł Biały” w miejscowości Bury w pobliżu Manchesteru.

  Przybyłych gości powitał Eugeniusz Fiedziuk – prezes Domu Polskiego w Bury. W swoim przemówieniu nie tylko przypomniał historię obchodzonego święta, lecz także nawoływał do poszanowania tej wolności, dla której odzyskania ginęły tysiące rodaków.

   

  FOT. Miłosz Nasadowski/Polski Klub w Bury

   

  Program uroczystości rozpoczął się referatem wygłoszonym przez Andrzeja Wodarczyka. Następnie wystąpił Kabaret Piosenki Manchester, który wykonał wiązankę pieśni patriotycznych, oraz pianista Robin Forkin. W drugiej części akademii można było podziwiać recytacje i tańce w wykonaniu dzieci i młodzieży z parafii Bury.

   

   

  FOT. Miłosz Nasadowski/Polski Klub w Bury

   

  Na zakończenie akademii Konsul Generalny RP w Manchesterze Leszek Rowicki podziękował wykonawcom i organizatorom za pracę włożoną w przygotowanie akademii.

   

  FOT. Miłosz Nasadowski/Polski Klub w Bury

   

  Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z Akademii Święta Odzyskania Niepodległości w Bury.

  Dziękujemy Organizatorom za udostępnienie zdjęć. Pełną galerię zdjęć z uroczystości można obejrzeć na stronie Polskiego Klubu w Bury.

  FOT. Miłosz Nasadowski/Polski Klub w Bury
  FOT. Miłosz Nasadowski/Polski Klub w Bury
  FOT. Miłosz Nasadowski/Polski Klub w Bury

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: