close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej
 • Aktualności

  Sekcja zawiera informacje o bieżącej działalności Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze.

  Polonia w WB

  Tu uzyskasz wszystkie informacje o Polonii w Wielkiej Brytanii: listę organizacji polonijnych i najnowsze informacje o ich działalności.

  Konsulat

  Sekcja prezentuje informacje o Kierownictwie i strukturze Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze. Tutaj znajdziesz też informacje o polskich placówkach w WB.

  Informacje konsularne

  Tu znajdziesz informacje konsularne, przepisy prawne, ostrzeżenia i porady. Dowiesz się też jak wystąpić o paszport.

 • AKTUALNOŚCI

 • 13 grudnia 2016

  W dniu 8 grudnia 2016 roku Konsul Generalny RP w Manchesterze Leszek Rowicki spotkał się z burmistrzem miasta Manchester, Councillor Carlem Austin-Behanem.

  Podczas rozmowy konsul  dziękując za dotychczasową dobrą współpracę polskiej placówki z włodarzami miasta przekazał informacje o planowanych przedsięwzięciach Konsulatu Generalnego RP w tym mieście oraz w okręgu konsularnym. Ze względu na liczbę Polaków osiadłych w Manchesterze, okolicach  dużo miejsca w czasie spotkania poświęcono omówieniu zagrożeniom oraz oczekiwaniom wynikającym ze skutków czerwcowego referendum nt. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.  W tym kontekście konsul Leszek Rowicki nawiązał do polskich akcentów w zainicjowanej w pierwszy dniach grudnia br. w brytyjskim parlamencie kampanii  przeciwko przestępstwom motywowanym nienawiścią #BetterThanThat. Burmistrz Carl Austin-Behan zapowiedział przeprowadzenie w Manchesterze podobnej inicjatywy, w  lutym 2017 roku  pod hasłem: Let’s End Hate Crime.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: