close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • Aktualności

  Sekcja zawiera informacje o bieżącej działalności Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze.

  Polonia w WB

  Tu uzyskasz wszystkie informacje o Polonii w Wielkiej Brytanii: listę organizacji polonijnych i najnowsze informacje o ich działalności.

  Konsulat

  Sekcja prezentuje informacje o Kierownictwie i strukturze Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze. Tutaj znajdziesz też informacje o polskich placówkach w WB.

  Informacje konsularne

  Tu znajdziesz informacje konsularne, przepisy prawne, ostrzeżenia i porady. Dowiesz się też jak wystąpić o paszport.

 • UZYSKIWANIE FUNDUSZY

 • Konsulat Generalny RP w Manchesterze informuje, że obowiązuje konkursowy tryb przydzielania środków finansowych w ramach funduszy polonijnych:
   

  1. Szkolnictwo polskie za granicą,
  2. Kultura i sztuka,
  3. Opieka i pomoc dla Polonii i Polaków za granicą.

  Organizacje zainteresowane dofinansowaniem projektów z funduszy polonijnych, powinny wypełnić wniosek o dofinansowanie projektu oraz kosztorys, a następnie przesłać na adres mailowy manchester@msz.gov.pl oraz podpisany pocztą na adres:
   

  Konsulat Generalny RP w Manchesterze
  Manchester One
  51 Portland Street
  Manchester M1 3LD

   

  Termin nadsyłania wniosków:
   

  1. do 13.10.2016 r.- w przypadku projektów całorocznych lub planowanych na pierwsze półrocze 2017 r.
  2. do 27.04.2017 r. - w przypadku projektów planowanych na drugie półrocze 2017 r.


  Aplikacje mają dotyczyć projektów, które realizowane będą na przestrzeni roku 2017 i muszą być zgodne z Rządowym programem współpracy z Polonią i Polakami za granicą w latach 2015-2020.

   

  Dokument ten znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa w zakładce Polonia:

  http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/polonia/rada_ministrow_przyjela_nowy_program_wspolpracy_z_polonia

   

  Wstępna ocena nadesłanych projektów (wymogi formalne oraz zgodność projektu z celami rządu RP w stosunku do Polonii, w tym z Programem Współpracy z Polonią i Polakami za granicą) dokonywana jest przez pracowników KG RP w Manchesterze.
   

  Ostateczna decyzja o przyznaniu dofinansowania i jego wysokości podejmowana jest na podstawie opinii komisji projektowej Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
   

  Decyzje komisji projektowej zostaną niezwłocznie przekazane wnioskującym organizacjom.

   

  Dokumenty do pobrania:


  1. Wniosek o dofinansowanie
  2. Kosztorys

   

  Wnioski powinny zawierać, zgodnie z załączonym formularzem, szczegółowy kosztorys precyzyjnie przewidujący niezbędne w projekcie wydatki z zakresu zakupu usług i materiałów.

   

  Inne źródła uzyskiwania dofinansowania z fundacji i stowarzyszeń

   

   

  Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą

   

  Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG) wspiera i promuje uczenie się języka polskiego wśród młodych Polaków przebywających za granicą. Poprzez rozwijanie różnych form kształcenia, umożliwia uczniom zdobywanie wiedzy o Polsce oraz doskonalenie umiejętności językowych podczas stałego lub czasowego pobytu w innym kraju.

   

  Wszystkie potrzebne informacje oraz zasady składania zamówień na podręczniki i pomoce dydaktyczne znajdziecie Państwo [tutaj].

   

   

  Fundacja Semper Polonia


  Fundacja prowadzi program Ex Libris Polonia, który ma na celu wyposażenie organizacji polonijnych, bibliotek parafialnych, polskich placówek edukacyjnych oraz pracowni polonistycznych na wyższych uczelniach w książki, pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy i audiowizualny.


  Co roku we wrześniu na stronie internetowej fundacji pojawiają się nowe wnioski do wypełnienia. Dokument trzeba wypełnić, następnie uzyskać potwierdzenie z Konsulatu Generalnego RP w Manchester, że szkoła wnioskująca jest wiarygodna i wniosek może być rozpatrywany (zgłoszenia o takie potwierdzenie można wysyłać na adres mailowy: manchester@msz.gov.pl).


  Termin do kiedy należy odesłać przygotowane dokumenty jest podawany na stronie internetowej fundacji www.semperpolonia.pl/.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: